Pompa me membranë me presion të lartë
PP 100 — Pompa Diyaframale me Ajër Metalike
Lidhje 1" · Trupi AL / DD / SS · Presion i Lartë
PP 100, me strukturën kompakte dhe madhësinë e lidhjes 1" (DN25) është një pompë diyaframale me presion të lartë e zhvilluar për dozimin e saktë, linjat e laboratorit të kimisë dhe aplikacionet e transferimit të procesit në shkallë të vogël. Me presionin e punës 8,4 bar dhe lartësinë e ngritjes 160 m, ofron një zgjidhje të besueshme në pikat ku pompa standarde diyaframale janë të pamjaftueshme.
Këjo pompë diyaframale me ajër metalike me opsionet e trupit në alumin, giza gri dhe çelik pa ndyshim, përshtatet me kimikale të ndryshme të lëngjeve dhe kushte të mjedisit, dhe përshkak të aftësisë për të punuar në temperatura deri -18 °C, preferohet në linjat e depove të ftohta dhe sistemet e procesit me temperaturë të ulët. Opsionet e elastomerit Santoprene, Neoprene, Buna-N, EPDM, FKM dhe PTFE mbulojnë një gamë të gjerë lëngjesh nga kimikale agresive në produktet ushqimore.
Me kapacitetin maksimal të prurjes 80 lpm, PP 100 siguron ekonominë e hapësirës në sistemet pa nevojat e mëdha të linjës ndërsa nuk sakrifikohet performanca e presionit të lartë. Thellësia e isisjes 6–7 m ofron një rezerv të mjaftueshëm për installimet nën tank ku niveli i lëngut bie nën pompë. Kapaciteti i kalimit të grimcave 4 mm lejon pompimin e lëngjeve me përmbajtje të lehtë të lëndës së ngurtë.
Në bazë të parimit të lëvizjes me ajër, mund të përdoret në mjedise të sigurta kundër shpërthimit pa rrezik të ndezjes; është rezistent ndaj funksionimit të thatë dhe ndërprerjet e papritura të lëngut nuk e dëmtojnë pompën. PP 100, e prodhuar në Turqi, mbulohet me garanci 2-vjeçare.
| Hyrja / Dalja e Pompës | 1" (DN25) |
| Hyrje ajri | 1/2" |
| Lartësia e valës (maks.) | 160 m |
| Thellësia e thithjes (maks.) | 6–7 m |
| Temperatura e funksionimit | -18 ~ +100 °C |
| Përshkueshmëria e grimcave | 4 mm |
| Hyrja / Dalja e Pompës | 1" (DN25) |
| Hyrje ajri | 1/2" |
| Lartësia e valës (maks.) | 160 m |
| Thellësia e thithjes (maks.) | 6–7 m |
| Temperatura e funksionimit | -18 ~ +100 °C |
| Përshkueshmëria e grimcave | 4 mm |
| Shkalla maksimale e rrjedhës (kapaciteti) | 80 lpm |
| Presioni maksimal i funksionimit | 8.4 bar |
| Materiali i trupit | AL / DD / SS |
| Elastomerë | Santoprene (S),Neoprene (N),Buna-N (B),EPDM (E),FKM (V),PTFE (T) |
| Pesha | 10 kg (AL) |
| Vendi i prodhimit | Made in Turkey |
| Garanci | 2 vjet |
POMPA ME MEMBRANë ME PRESION Të LARTë
Pompa me membranë me presion të lartë Modele
Merr një ofertë
Merrni një ofertë të shpejtë për projektin tuaj
Le të punojmë së bashku për të identifikuar sistemin e pompës më të përshtatshëm për nevojat tuaja në sektorët kimik, ushqimor, minierave, energjisë dhe shumë të tjerë. Ekipi ynë me përvojë inxhinierësh do t'ju kontaktojë sa më shpejt të jetë e mundur.
Merrni rekomandimin më të përshtatshëm të produktit duke dhënë detaje mbi specifikimet teknike, shkallën e rrjedhjes ose aplikimin e synuar.
- Konsulencë teknike falas
- Përgjigje brenda 24 orësh
- Mbi 100 opsione produktesh
- Mbështetje pas shitjes
Citim / Kërkesë për informacion
Ju lutemi plotësoni formularin dhe ekipi ynë i ekspertëve do t'ju kontaktojë sa më shpejt të jetë e mundur.
Të dhënat tuaja do të përdoren vetëm për qëllimin e përgjigjes ndaj kërkesës suaj.